Hanukkah – the holiday of lights

Hanuka – gaismas svētki

“Hanukkah – the original holiday of lights, being celebrated more than 2,000 years already in the Jewish tradition. 

The lights symbolizes the lamp that miraculously had enough oil to make light in the broken temple – and gave light, warmth and hope for the people inside the temple. 

Jewish families across the world gather around the Hanukia for 8 days in a row and light the candles in memory of this miracle, and enjoy Sufganyot (Jewish Donats) and Levivot (Potato pancakes), sing Hanukkahs songs and play with dreidels. 

Happy Hannukah!”  

by Ms. Adi Ophir Maoz, DCM of Israeli Embassy

“Hanuka – gaismas svētki, kas ebreju tradīcijā tiek svinēti jau vairāk kā 2000 gadus.  

Gaismiņas svečturos un eļļas lampiņās simbolizē eļļas lampu, kurā brīnumainā kārtā bija pietiekami daudz eļļas, lai apgaismotu sagrauto templi – tā deva gaismu, siltumu un cerību cilvēkiem, kas bija tur patvērušies. 
 
Ebreju ģimenes visā pasaulē 8 dienas pēc kārtas pulcējas ap hanukiju (īpašu daudzžuburu svečturi) un iededzina sveces, lai pieminētu šo brīnumu, bauda sufganyot (virtuļus) un levivot (kartupeļu pankūkas), dzied Hanukas svētku dziesmas un spēlējas ar dreideliem (kantainas formas “vilciņiem”).  

Līksmus Hanukas svētkus!”  

This video was provided to us by the Embassy of Israel, Riga. Thank you to this lovely team preparing it for us.

Šo video mums pedāvā Izraēlas vēstniecība Rīgā. Liels paldies vēstniecības komandai par tā sagatavošanu.

Donate to our Advent Calendar for charities in Latvia.

All proceeds will go into the funds for charity projects in 2021.

Ziedojiet labdarībai Latvijā un atveriet mūsu Adventes kalendāru!

Visi saziedotie līdzekļi tiks izlietoti 2021. gada labdarības projektiem Latvijā.


Open a door every day from Dec 1st until 24th

Katru dienu – no 1. decembra līdz 24. decembrim, atveriet vienas durtiņas!

Get the IWCR Advent Calendar at a donation of EUR 5. 

Ziedojiet, sākot no 5 EUR, lai iegūtu Adventes kalendāru!

The calendar takes you in a daily fun-filled journey which will certainly get you in the Christmas spirit! Each day takes you to a cultural experience around the world – recipes for traditional foods, master piece of music, a virtual travel tour, discounts to local experiences, or entrance tickets for local businesses. 

Countdown to Christmas by unboxing an intercultural surprise every single day with the IWCR International Advent Calendar.

Adventes kalendārs ievedīs jūs pārsteigumu pilnā ceļojumā, katru dienu radot burvīgu Ziemassvētku noskaņu! Katru dienu, no jauna atverot vienas durtiņas, jums būs iepēja – caur garšu, mūziku vai virtuālu ceļojumu, nokļūt dažādās pasaules vietās. Būs iespēja iegūt atlaides dažādos Latvijas uzņēmumos, kā arī ieejas biļetes dažādiem pasākumiem.

Gaidīsim Ziemassvētkus kopā! Ik dienu atverot jaunas Adventes kalendāra durtiņas, ļausimies elpu aizraujošiem pasaules kultūru pārsteigumiem, kurus mums ir sagatavojis Rīgas starptautiskais sieviešu klubs.